ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4718628
*
nr 471 8628
Spegel
Blyinfattad
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2007
kl 16:34:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 12:56:46
1
550 kr
4/6 13:38:46
2
800 kr
4/6 16:05:35
3
650 kr
4/6 16:06:37
3
750 kr
4/6 16:07:26
3
900 kr
4/6 16:10:06
2
900 kr
4/6 16:10:38
2
1.000 kr
4/6 16:11:48
2
1.200 kr
4/6 16:19:02
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 471 8628
Spegel
Blyinfattad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 12:56:46 | 1 | 550 kr |
4/6 13:38:46 | 2 | 800 kr |
4/6 16:05:35 | 3 | 650 kr |
4/6 16:06:37 | 3 | 750 kr |
4/6 16:07:26 | 3 | 900 kr |
4/6 16:10:06 | 2 | 900 kr |
4/6 16:10:38 | 2 | 1.000 kr |
4/6 16:11:48 | 2 | 1.200 kr |
4/6 16:19:02 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02